Відділення дзюдо ОФКІП: підсумки року, що минає

Олімпійский фаховий коледж імені Івана Піддубного > Спорт > Дзюдо > Відділення дзюдо ОФКІП: підсумки року, що минає
Відділення дзюдо Олімпійського фахового коледжу завершило змагальний рік з чималими звитягами. Вчителі зі спорту Карен Балаян, Олександра Старкова, Софія Потапчук і Кирило Вербицький у 2023 розі працювали зі спортсменами не тільки в залах коледжу, а й на тренувальних зборах на Кіпрі, в Ізраїлі, Іспанії та Японії. Відтак маємо дуже хороші результати. В ОФКІП стало більше на одного майстра спорту міжнародного класу (Анна Олійник-Корнійко) та на трьох майстрів спорту України (Владислав Шкондін, Евеліна Вербецька, Станіслав Гладський). Про перемоги в році, що минає, пропонуємо ознайомитися в нашій хронології змагань у цьому виді спорту.
Січень. Учні Відділення дзюдо Олімпійського фахового коледжу прибули на Кіпр на перший у новому році тренувальний збір. Протягом майже трьох тижнів спортсмени під керівництвом Карена Балаяна, Софії Потапчук, Кирила Вербицького і Олександри Старкової закладали на Кіпрі фундамент для майбутніх перемог. Там вони взяли участь у міжнародному турнірі, на якому здобули 26 нагород, половина з яких – найвищої проби.
Лютий. У Львові відбувся чемпіонат України. В змаганнях юніорів срібну медаль здобула Валерія Кравчук, бронзову виборола Інна Шинкаренко. Серед кадетів не було рівних Анні Олійник-Корнійко, в активі Анастасії Левченко – «срібло», Єгора Яковенка – «бронза».
Березень. Анна Олійник-Корнійко перемогла на Кубку Європи серед кадетів у Загребі (U-18)! Дзюдоїстка боролася в новій для себе ваговій категорії – до 70 кг.
Відкритий чемпіонат Києва. Переможцями стали Карім Мамадов (60 кг) і Станіслав Гладський (66 кг). Срібну нагороду здобула Анна Пономаренко (63 кг), треті місця посіли Інна Шинкаренко (57 кг) і Валерія Кравчук (63 кг).
Відділення дзюдо провело навчально-тренувальний збір в Ізраїлі.
Квітень. Ужгород прийняв Третій міжнародний всеукраїнський турнір з дзюдо RANDORI SPRING CUP серед кадетів та кадеток (U-17). Переможцями стали Анастасія Левченко, Сергій Каракін, Арістарх Бєлан, Евеліна Вербецька і Ілля Олійник. Ще одна медаль, бронзова, в активі Микити Харченка.
У Луцьку відбувся фінальний етап XVIII літньої Універсіади України з дзюдо. Бронзові нагороди здобули Інна Шинкаренко, Стас Гладський і Володимир Климчук.
На Кубку Європи в чеському Тепліце на п’єдестал піднялася Анна Олійник-Корнійко. У неї – бронзова нагорода. Давлатжон Мамадов посів сьоме місце.
Наймолодші дзюдоїсти коледжу взяли участь у Всеукраїнському «Дитячому фестивалі дзюдо». Бронзову медаль виборола Дар’я Гузенко, а Федір Дубицький і Архіп Бєлан посіли п’яті місця.
Травень. Перемога Анни Олійник-Корнійко на Кубку Європи в Загребі.
Червень. У Львові у навчально-тренувальному зборі кадетської команди України взяли участь Єгор Яковенко, Сергій Каракін, Ілля Олійник, Меланія Водянна, Анна Олійник-Корнійко, Анастасія Левченко і Єлизавета Ємельянова.
На Кубку Європи у словенському Подчетртеку Денис Тупицький виборов бронзову медаль.
На чемпіонаті Європи серед кадетів у Португалії Анна Олійник-Корнійко здобула бронзову нагороду.
Липень. Учні й студенти ОФКІП набули неоціненного досвіду на Кубку Європи серед юніорів. У словенському Градеці, де проходили змагання, високий рівень боротьби показали Валерія Кравчук, Меланія Водянна, Станіслав Гладський, Карім Мамадов, Влад Шкондін та Інна Шинкаренко.
Анастасія Чижевська на Кубку Європи в Талліні святкувала перемогу в категорії -57 кг.
У цій же категорії, але на Кубку Європи серед юніорів в угорському Пакші, Інна Шинкаренко здобула “золото”, а Меланія Водянна піднялася на п’єдестал за бронзовою нагородою.
Анна Олійник-Корнійко здобула “срібло” на Юнацькому олімпійському фестивалі. Там же, в Маріборі, вона стала бронзовим призером в командних змаганнях.
Серпень. Учні Відділення дзюдо провели навчально-тренувальний збір у Валенсії.
Місто-герой Ірпінь прийняв чемпіонат Київської області з дзюдо. В кошику ОФКІП – 5 золотих (Анастасія Чижевська, Валерія Кравчук, Денис Тупицький, Станіслав Гладський, Єгор Яковенко), 4 срібних (Богдана Берегова, Яна Шимко, Владислав Шкондін, Давлатжон Мамадов) і 5 бронзових медалей (Евеліна Вербецька, Інна Шинкаренко, Ілля Олійник, Микита Харченко, Сергій Каракін).
На чемпіонаті світу серед кадетів у Хорватії Анна Олійник-Корнійко посіла четверте місце.
Вересень. На чемпіонаті Європи з дзюдо серед юніорів у Гаазі Інна Шинкаренко разом з командою посіла сьоме місце.
На чемпіонаті України серед дзюдоїстів до 23 років Інна Шинкаренко, Евеліна Вербецька і Станіслав Гладський здобули бронзові медалі.
На чемпіонаті Київської області чемпіонами стали Ростислав Мариніч, Радомир Петраківський, Федір Дубицький і Дар’я Гузенко. “Срібло” здобули Артур Посященний і Сергій Каракін, “бронзу” – Арістарх Бєлан, Олександр Вірста, Аліса Ільницька.
Жовтень. У Києві започаткували новий турнір – «Stronger Together Cup». У віковій категорії 2009-2010 р.н. бронзову нагороду виборола Дар’я Гузенко.
На чемпіонаті України серед дорослих Денис Тупицький здобув золоту нагороду, Валерія Кравчук, Евеліна Вербецька і Станіслав Гладський посіли п’яті місця.
Листопад. На Кубку Федерації дзюдо переможцями стали Валерія Кравчук, Анна Олійник-Корнійко, Інна Шинкаренко, Влад Шкондін, срібні медалі здобули Станіслав Гладський, Евеліна Вербецька, Давлат Мамадов, Яна Шимко, бронзову медаль виборов Ілля Олійник.
На Відкритому чемпіонаті Києва Артур Посвященний здобув срібну медаль, Дар’я Гузенко – бронзову, Яна Довгун посіла 5 місце.
11-класниця Анна Олійник-Корнійко стала срібною призеркою чемпіонату Європи серед молоді до 23 років. Інна Шинкаренко дійшла на змаганнях у Потсдамі до чвертьфіналу.
В Ужгороді на чемпіонаті України серед молодших юнаків та дівчат до 15 років Яна Довгун здобула “срібло”, Артур Посвященний і Даша Гузенко посіли п’яті місця.