Відділення велоспорту ОФКІП: здобутки 2023 року

Олімпійский фаховий коледж імені Івана Піддубного > Спорт > Велоспорт > Відділення велоспорту ОФКІП: здобутки 2023 року

Учні Відділення велоспорту ОФКІП переважно тренуються і змагаються за кордоном, але на найважливіші вітчизняні чемпіонати приїжджають і збирають нагороди. Минулого року на чемпіонаті України в Яворові найкращий результат показав Тимофій Предко, котрий здобув «бронзу» на дистанції 25 км і став четвертим у виснажливій гонці на 145 км. Андрій Підгайний в змаганні юніорів на 125 км пережив неприємність – ішов у відриві з трьома іншими гонщиками, але у нього зламався велосипед, і, поки залізного коня ремонтували, втратив багато часу і став четвертим. Віктор Рудницький, Артур Амосов та Ілля Пилипчук перетнули фінішну лінію в загальній групі.

На київському треку на Відкритому чемпіонаті столиці медалі розігрувалися у восьми дисциплінах – у гіті на 200 метрів сходу, коло з ходу, індивідуальній гонці-переслідування на 2 км, скретч (30 кіл), гіт на 500 метрів з місця, гіт на 1000м з місця, коло з місця та командний спринт. У змаганнях чоловіків (до 23 років) ОФКІП представляв Тимофій Предко, заїзди якого принесли одразу шість медалей – чотири «золота», «срібло» й «бронзу». По юніорах Ілля Пилипчук переміг двічі, та ще п’ять разів фінішував на другому місці. Андрій Підгайний здобув три «золота» й «бронзу», в активі Віктора Рудницького по дві срібні й бронзові нагороди, в Андрія Петрука – «бронза».

Чудові результати показала Марина Цибульська. 10-класниця стала чемпіонкою й срібною призеркою першості України на столичному треку, згодом у складі збірної Києва виборола «золото», двічі піднімалася на п’єдестал на шосе в Дрогобичі («срібло» в командній гонці, «бронза» – в крітеріумі) і стільки ж разів на чемпіонаті країни у Вінниці – бронзові медалі в командній гонці й міксті.

Найменші учні Відділення велоспорту брали участь у першості столиці: в маутінбайку перше й третє місця посіли, відповідно, Денис Соколюк і Назар Дудка, а до шістки найкращих потрапив Михайло Штучний.

На міжнародних змаганнях велосипедисти ОФКІП представляли спочатку польський, а згодом італійські клуби. Семен Сімон представляв LineaOroBike, де став першим в історії італійської команди легіонером, сезон провів стабільно й у деяких перегонах фінішував серед лідерів.

Юрій Олійник в складі юнацької збірної України більшість гонок в Італії завершив у топ-10.

Андрій Підгійний, Віктор Рудницький, Тимофій Предко, Ілля Пилипчук і Артур Амосов у складі юніорської збірної брали участь в елітних шосейних гонках в Італії. Там Амосов вигравав білу майку найкращого спринтера, а Андрій Підгайний багатоденку завершив у майці «Короля гір».

Додамо, що протягом року Підгайний неодноразово визнавався найкращим спринтером гонок в Італії, а одного разу здобув визнання як «Король гір».

Тимофій Предко і Даніель Недомець можуть занести в актив гонки на Меморіалі Віченцо Мантовані й груповій у Каунасі, де вони посіли, відповідно, шості місця.

Відзначимо й випускницю ОФКІП Тетяну Ященко: на чемпіонаті Європи з велотреку в Португалії в груповій гонці вона здобула бронзову медаль.