Метальники коледжу підбили підсумки року

Метальники Олімпійського фахового коледжу провели блискучий сезон. 13 наших учнів і студентів представляють ОФКІП в національних юнацьких, юніорських і молодіжних командах, і, як наслідок, ведуть перед в усіх всеукраїнських змаганнях. І, звичайно, прогресують: Валерія Дмитровська цього року стала майстром спорту України, а Ілона Скоченко  і Карина Урожай склали компанію Станіславу Чирві, Іллі Саєвському, Вікторії Соломенник і Ангеліні Шепель в клубі кандидатів у майстри.

Як метальники виступали протягом року:

Лютий. На Зимовому чемпіонаті України в Кам’янець-Подільському в першості юніорок з великою перевагою перемогла Валерія Дмитровська. Серед дівчат (U-16) на п’єдестал за бронзовою нагородою піднялася Ілона Скоченко, а Дарина Бугай (U-18) стала срібним призером.

Олексій Яценко здобув “срібло” в змаганнях юніорів, а студентка Вікторія Соломенник виборола дві “бронзи” в змаганнях молоді – в метанні молота та диска.

Березень. У Лейрії (Португалія) відбувся Кубок Європи з легкоатлетичних метань серед спортсменів до 23 років. На ньому дебютував 17-річний Станіслав Чирва. Штовхальник ядра був єдиним представником України, а у фіналі посів сьоме місце.

На першому етапі Кубку України з легкоатлетичних метань в різних вікових категоріях чемпіонами стали (метання молота) Валерія Дмитровська, Дарина Бугай , Олексій Яценко. “Срібло” – у Ілони Скоченко і Руслана Васканяна, Ігор Саволайнен і Вадим Кліщевський стали бронзовими призерами.

В метанні списа відзнаки отримали Ілля Саєвський (1 місце), Богдан Граб (2), Вікторія Леляк (2), Анна Павленко (3), Анна Солошенко (3) і Олександр Нечипорук (3).

В штовханні ядра не було рівних Вікторії Соломенник і Станіславу Чирві, Александер Жиловський став срібним призером, а диск краще за інших кидали Вадим Журба, Вікторія Соломенник і Александер Жиловський.

Квітень. Метальники провели навчально-тренувальний збір у Кам’янець-Подільському. Там же взяли участь у другому етапі Кубку України і встановили низку особистих досягнень. Нормативи на чемпіонат Європи серед юніорів і молоді виконали Валерія Дмитровська, Вікторія Соломенник, Станіслав Чирва, Олексій Яценко. На найвищу сходинку п’єдесталу піднялися також Карина Урожай, Ілона Скоченко, Костянтин Лисак, Вадим Кліщевський. Руслан Васканян здобув «срібло», Ігор Саволайнен і Александер Жиловський – «бронзу».

На Відкритому чемпіонаті Луцька Олексій Яценко і Валерія Дмитровська, посіли, відповідно, перше й третє місця.

Травень. Перші змагання прийняв оновлений сектор для метань в ОФКІП – чемпіонат Києва. Всі наші учасники стали переможцями.

На третьому етапі Кубку України весь п’єдестал в метанні молота зайняли юніори молодші – Ігор Саволайнен, Костянтин Лисак і Руслан Васканян. Перші два місця здобули наші учні й у категорії дорослих юніорів: Вадим Кліщевський – перший, Денис Ткачук – другий.

У змаганнях дорослих дівчат не було рівних Карині Урожай і Дарині Бугай, які посіли, відповідно, перше й друге місця. Ілона Скоченко закинула снаряд за 50 метрів і приймала привітання після стартів молодших дівчат. По юніорам чемпіонами стали Валерія Дмитровська і Олексій Яценко.

У штовханні ядра перемогли Вікторія Соломенник і Станіслав Чирва. Александер Жиловський здобув срібну нагороду.

Ще дві медалі здобули метальниці спису: Валерія Леляк і Валерія Солошенко посіли, відповідно, перше й друге місця.

На ХVIIІ літній Універсіаді України Валерія Дмитровська відправила молот на друге місце, а Олексій Яценко – на третє. Станіслав Чирва в штовханні ядра з особистим рекордом (16,70) здобув «срібло», а Вікторія Соломенник була третьою в метанні молота і здобула срібну нагороду в метанні диску.

На п’ятій Гімназіаді України метальники коледжу здобули три нагороди. Ігор Саволайнен завершив змагання зі «сріблом», Олександр Чучмій – з «бронзою», а Ілля Саєвський з особистим рекордом став переможцем у змаганнях з метання спису.

На командному чемпіонаті України Валерія Дмитровська в метанні молота здобула «срібло» в змаганнях серед молоді й «бронзу» в турнірі дорослих. Станіслав Чирва став найкращим серед молодих штовхальників ядра й другим на дорослому рівні. Александер Жиловський, в свою чергу, з особистим рекордом став третім серед молоді.

Червень. На командному чемпіонаті України серед юнаків та дівчат 2006 р.н. і молодших Ілона Скоченко була другою.

Чемпіонат України (U-23) приніс Вікторії Соломенник “бронзу” в метанні диска.

На ІV етапі Кубку України впевнені перемоги здобули Валерія Дмитровська. Ангеліна Шепель, Вікторія Соломенник, Станіслав Чирва, Олексій Яценко став срібним призером.

Тим часом на чемпіонаті України Анна Павленко покращила своє досягнення в метанні списа.

Липень. На чемпіонаті України серед юніорів у Луцьку переконливу перемогу здобула Валерія Дмитровська, у Карини Урожай – “срібло” й особистий рекорд. У змаганнях юнаків Олексій Яценко був третім.

Штовхальники ядра: Станіслав Чирва – “золото”, Вікторія Соломенник – “срібло”.

В метанні списа чемпіонка Дарина Ковгар покращила особистий рекорд на… 3 метри 44 сантиметри! “Бронза” – у Валерії Леляк.

До складу збірної на чемпіонат Європи потрапили Валерія Дмитровська, Вікторія Соломенник, Станіслав Чирва (тренер – Сергій Сухоносов), Данило Дубина (Інна Маценко) та Ілля Саєвський (Микола Гурневич).

На Європейському юнацькому олімпійському фестивалі 16-річний Ілля Саєвський з особистим рекордом (76.11 метра) здобув «срібло».

Серпень. На чемпіонаті Європи серед юніорів (U-20) Ілля Саєвський посів дев’яте місце, ТОП-10 замкнули Станіслав Чирва і Валерія Дмитровська, Вікторія Соломенник до фіналу не потрапила.

На командному чемпіонаті Києва серед юнаків та дівчат 2008/09 і 2010/11 р.н. в метанні диску чемпіонами стали Богдан Ценцеря, Костянтин Лисак, Ангеліна Шепель, Ілона Скоченко, Вадим Кліщевський та Ігор Саволайнен, “срібло” здобули Денис Ткачук і Руслан Васканян, “бронзу” – Олександр Чучмій.

Вересень. В Івано-Франківську на командному чемпіонаті України (2008 р.н. та молодші) весь п’єдестал зайняли молотобійці Костянтин Лисак, Ігор Саволайнен і Руслан Васканян.

Повний комплект нагород і у дівчат: Ілона Скоченко здобула – “золото”, Карина Урожай і Дарина Бугай, відповідно, посіли друге й третє місця.

Перші два місця посіли учні ОФКІП і в штовханні ядра. Ангеліна Шепель – “золото”, Анастасія Касьяненко – “срібло”.

В метанні списа на перше місце метнула спис Анна Павленко.

Жовтень. Фінал Кубку України. Найбільше медалей вибороли метальники молота. Весь п’єдестал зайняли наші 16-річні спортсмени – Костянтин Лисак, Руслан Васканян та Ігор Саволайнен. У дівчат другою стала Ілона Скоченко. У змаганнях U-18 перші місця посіли Вадим Кліщевський і Денис Ткачук у юнаків, та Карина Урожай і Дарина Бугай у дівчат. Валерія Дмитровська не відчула особливої конкуренції в першості U-20.

У штовханні ядра вкотре свою перевагу довели Станіслав Чирва (U-20) і Ангеліна Шепель з Анастасією Касьяненко (U-16). Ангеліна здобула ще одну золоту медаль – в метанні диска. Александер Жиловський (U-23) показав третій результат.

У метанні списа з великою перевагою переміг Ілля Саєвський (U-20), у дівчат – Валерія Леляк.

Грудень. Змагальний сезон метальників завершився в ОФКІП – на Всеукраїнських стартах пам’яті Сергія Операйла. Відзначимо Ангеліну Шепель, яка встановила рекорд Чернігівської області й більше ніж на один метр перевиконала норматив на чемпіонат Європи. У неї – срібна нагорода.